Premierul Vlad Filat susține că faptul că Angela Merkel vine în Republica Moldova este și o apreciere a tot ceea ce a făcut actuala guvernare până acum. „Eu o iau şi ca o apreciere a societăţii noastre”, a precizat premierul în cadrul unui interviu pentru Europa Liberă.
