”Nu-i înțeleg pe organizatorii celor două proteste, românismul a murit odata cu recunoașterea de către România a independenței Republicii Moldova. De cealaltă parte – Patrioții Moldovei se tem de orice strănut de peste Prut, dar se simt foarte bine cu baioneta rusească în fund”, a adăugat cu ironie Oazu Nantoi.
