Povestea mea preferată din copilărie era Prost, mai prost ca proștii. Acum, uneori am senzația că ne-am mutat cu toții în povestea copilăriei. Și tot ce face guvernul, parlamentul, președinția – e să întărească acest sentiment, să-mi demonstreze că da, nimeni nu-i mai prost ca noi; da, nimeni nu-i mai analfabet ca noi; da, nimeni nu-i mai corupt ca noi!