Comisia Electorală Centrală (CEC) a prezentat astăzi Curţii Constituționale documentele și materiale necesare confirmării rezultatelor alegerilor Parlamentului Republicii […]
INP: În luna ianuarie, peste 300 șoferi au urcat băuți la volanul mașinii. 270 erau în stare de ebrietate avansată
Din 14 decembrie 2018 au intrat în vigoare noile amendamente ale legii prin care șoferii care urcă băuți la volan, sunt pedepsiți mai aspru. Pe lângă amenzile usturătoare, șoferii sunt lipsiți și de permisul de conducere.
