Olimpia Bălţi a remizat cu cei de la Albinoleffe, Italia

De Victor Neaga/ Chişinău / Moldova.ORG/ — Joi, 24 martie, „Olimpia” a susţinut primul meci amical în Italia. Adversarul bălțenilor a fost echipa Seriei B italiene, “Albinoleffe”, pentru care au evoluat în trecut fotbalişti celebri precum Giuseppe Signori şi Filippo Inzaghi..

Primii care au deschis scorul au fost cei de la “Albinoleffe” – printr-un contraatac, gazdele au reuşit să marcheze în poarta lui Leonid Groza.

După pauză bălţenii şi-au revenit. Mihail Paseciniuc a pătruns în careul gazdelor şi, şutând cu putere, a egalat scorul.

Peste câteva minute, gazdele au beneficiat de un penalty, pe care l-au şi realizat fără probleme. În aşa mod, scorul a devenit de 2-1 pentru cei de la „Albinoleffe”.

Spre finalul meciului, fotbaliştii „Olimpiei” au reuşit să egaleze scorul prin Jerome Robens.
Meciul s-a încheiat prin remiză – 2-2.

Pe 26 martie, “Olimpia” are programat meciuri cu “Domzale” şi cu “Udinese”.

Preluarea textelor de pe Moldova.org se realizează doar în limita maximă de 2000 de semne, cu 2 link-uri directe spre articolul citat în prima și ultima propoziție a fragmentului preluat. Fotografiile/infograficele de pe platforma moldova.org pot fi preluate în număr de maxim 2 bucăți per material și doar cu menționarea Moldova.org și numele autorului/autoarei.