FC Dacia este optimistă înainte de meciul cu Zestafoni

De Victor Neaga/ Chişinǎu / Moldova.ORG/ — Azi se va disputa meciul-retur dintre Dacia şi FC Zestafoni, cu începere de la ora 20:00 pe Stadionul Zimbru din capitală.
Fotbaliştii noştri trebuie să câştige în această seară pe stadionul Zimbru, la o diferenţă de patru goluri, în faţa campioanei Georgiei, FC Zestafoni, pentru a se putea califica în turul trei preliminar. În meciul tur moldovenii au pierdut cu 3-0.

În cazul în care la finalul celor 90 de minute, scorul va fi de 3-0 pentru echipa noastră, meciul se va decide în cele două reprize de prelungiri sau la penalty.

La conferinţa de presă de ieri, tehnicianul Daciei, Igor Dobrovolski a declarat că nu cedează şi crede în echipa sa!

Meciul va începe la ora 20:00 şi va fi arbitrat de slovenul Matej Jug, 31 de ani, arbitru UEFA de categoria a doua, care arbitrează din 2007 pe arena internaţională. Slovenul nu a mai arbitrat anterior meciuri cu participarea cluburilor din Republica Moldova sau a echipelor naţionale. Zestafoni nu are amintiri plăcute cu Jug la centru. Slovenul a arbitrat pe Zestafoni la un meci pierdut în deplasare cu 3-0 în faţa echipei Tobol din Kazahstan.

Igor Dobrovolski se declară optimist în ceea ce priveşte returul cu FC Zestafoni din turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Antrenorul Daciei a recunoscut că "lupii" au puţine şanse de calificare şi a spus că va schimba "11"-le pentru retur.

Preluarea textelor de pe Moldova.org se realizează doar în limita maximă de 2000 de semne, cu 2 link-uri directe spre articolul citat în prima și ultima propoziție a fragmentului preluat. Fotografiile/infograficele de pe platforma moldova.org pot fi preluate în număr de maxim 2 bucăți per material și doar cu menționarea Moldova.org și numele autorului/autoarei.