Doi foşti bancheri din regiunea transnistreană, Oleg Briziţki şi Stepan Şinkariuk, sunt suspectaţi de abuz de serviciu cu consecinţe deosebit de grave pentru economia regiunii. Aceştia au fost daţi în căutare de Centrul de Combaterea Crimelor Economice şi Corupţie din regiune şi a departamentului de urmărire penală.
