Trei deputaţi din Partidul Comunist din Republica Moldova (PCRM) părăsesc azi fracţiunea şi devin deputaţi neafiliaţi. Este vorba de Vadim Mişin, Oleg Babenco şi Tatiana Botnariuc. Anunţul a fost făcut public în dimineaţa zilei de astăzi, 7 iunie, în plenul Parlamentului de către deputatul Vadim Mişin.
