Ministrul Afacerilor Externe, Andrei Marga, a declarat vineri, la Summit-ul Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (SEECP) de la Belgrad, că Republica Moldova a făcut progrese semnificative în relaţia cu UE, în cadrul Acordului de Asociere, şi reconfirmă constant că este o poveste de succes
