Candidatul ARD pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie, Eugen Tomac, a declarat astăzi, în cadrul emisiunii By Alexa de la Nașul TV, că România este cel mai sincer partener al Republicii Moldova la ora actuală”, scrie oranoua.ro citată de Moldova.ORG.
