Criza din vinificaţie pare să se aprofundeze. Aproape două recolte de vin sunt în stocuri, datoriile vinificatorilor faţă de bănci echivalează cu valoarea activelor tuturor fabricilor de vinuri, iar jumătate din întreprinderi au intrat în faliment. Pieţele europene rămân deocamdată o ţintă greu de atins de vinificatorii moldoveni. Ce soluţii au noile autorităţi pentru ramura?
