Birocraţia românească provoacă din nou dezamăgire şi generează pârghii de corupţie la Chişinău. La 1 martie a intrat în vigoare Convenţia de mic trafic la frontieră dintre România şi Republica Moldova. Presa de la Chişinău semnalează că „birocraţia românească va îngropa nu numai România, dar şi frăţia cu Republica Moldova”.
