Fotbalistii moldoveni in campionatul Rusiei

Fotbalistul moldovean Stanislav Ivanov, care evolueaza la formatia FC Moscova, a marcat primul gol al echipei sale in disputa cu TSKA Moscova din cadrul etapei a 14-a a campionatului Rusiei (Premier Liga).

FC Moscova, club antrenat de Oleg Blohin si la care joaca inca un moldovean, Alexandru Epureanu, a obtinut victoria in fata lui TSKA cu scorul de 2-0. Ivanov a evoluat tot meciul, iar Epureanu a iesit pe teren in repriza secunda. Intr-o alta partida din cadrul etapei a 14-a a avut loc debutul lui Viorel Frunza la Spartak Nalcik, care a remizat cu Kralia Sovetov Samara, scor 1-1. Frunza a intrat pe teren in minutul 57.

Spartak Moscova, cu moldoveanul Sergiu Covalciuc pe teren, a remizat cu Lokomotiv Moscova, 2-2. Capitanul nationalei Moldovei, Radu Rebeja, a debutat cu stangul la ultima clasata FC Himki. Echipa la care mai evolueaza un alt fotbalist moldovean, Victor Golovatenco, a cedat la Tom Tomsk, cu 3-1. Rebeja a intrat pe teren in minutul 58, iar Victor Golovatenco a evoluat pe toata durata meciului si a primit un cartonas galben. La gazde, Valeriu Catansus a intrat in teren in minutul 63. //REPORTER.MD

Preluarea textelor de pe Moldova.org se realizează doar în limita maximă de 2000 de semne, cu 2 link-uri directe spre articolul citat în prima și ultima propoziție a fragmentului preluat. Fotografiile/infograficele de pe platforma moldova.org pot fi preluate în număr de maxim 2 bucăți per material și doar cu menționarea Moldova.org și numele autorului/autoarei.