Dacia si Nistru au fost eliminate din Cupa UEFA

Reprezentantele Republicii Moldova din Cupa UEFA, formatiile Dacia Chisinau si Nistru Otaci, au fost eliminate din competitie chiar dupa primul tur preliminar.

Dacia a fost invinsa in deplasare cu scorul de 1-3 de FK Borac (Cacak, Serbia). Chisinauienii au deschis scorul deja in minutul 3 prin Korgalidze, insa gazdele au egalat repede. In minutul 17 a inscris Lazovic. Dupa pauza FK Borac a mai punctat de doua ori prin Kocic (min. 57) si Grkaic (min. 84). In partida tur, disputata la Chisinau, scorul a fost 1-1.

Nistru, dupa ce a fost invinsa in primul meci cu 1-8, a jucat la egalitate, 0-0, cu BSC Hertha (Berlin, Germania). Partida s-a disputat pe stadionul "Zimbru" din Chisinau si a fost urmarita din tribune de doar 1.500 de spectatori. //REPORTER.MD

Preluarea textelor de pe Moldova.org se realizează doar în limita maximă de 2000 de semne, cu 2 link-uri directe spre articolul citat în prima și ultima propoziție a fragmentului preluat. Fotografiile/infograficele de pe platforma moldova.org pot fi preluate în număr de maxim 2 bucăți per material și doar cu menționarea Moldova.org și numele autorului/autoarei.