Cupa Federatiei Moldovenesti de Fotbal

Au avut loc meciurile etapei a doua a turneului international de fotbal rezervat jucatorilor pana la 17 ani dotat cu Cupa Federatiei Moldovenesti de Fotbal. Moldova-1 a jucat la egalitate, 1-1 (0-1), cu selectionata Azerbaidjanului. Oaspetii au deschis scorul in minutul 20 prin Tarlan Kuliev, echipa noastra reusind egalarea in minutul 46 prin Eugen Zasovitchi (Zasovitschi) care a transformat o lovitura de la 11 metri. Moldova-2 a pierdut in fata Letoniei cu scorul de 0-5. In cel de-al treilea meci Belarus a invins Romania cu 3-1. Situatia din clasament este urmatoarea:

Grupa A: 1.Letonia 6 puncte; 2.Azerbaidjan 2; 3.Moldova-1 1.

Grupa B: 1.Belarus 4; 2.Romania 3; 3.Moldova-2 0.

La 20 iunie, in ultima etapa se intalnesc: Letonia Azerbaidjan, Belarus Moldova-2 si Moldova-1 Romania. Pentru 21 iunie sunt programate finala si meciurile de clasament. Deja si-a asigurat calificarea in finala selectionata Letoniei // Reporter.MD

Preluarea textelor de pe Moldova.org se realizează doar în limita maximă de 2000 de semne, cu 2 link-uri directe spre articolul citat în prima și ultima propoziție a fragmentului preluat. Fotografiile/infograficele de pe platforma moldova.org pot fi preluate în număr de maxim 2 bucăți per material și doar cu menționarea Moldova.org și numele autorului/autoarei.