Partidul comuniştilor pierde din teren în favoarea socialiştilor. Ieri, 31 ianuarie, un grup format din 5 consilieri locali ai raionului Sângerei au părăsit rândurile PCRM aderând astfel, la Partidul socialiştilor, condus de ex-comunistul Igor Dodon.
