Începând cu acestă vară, Fisc-ul pregătește un nou proiect pentru agenții economici. Din 1 iunie 2012, Fiscul intenționează să lanseze un așa numit registru electronic, în care vor fi înregistrate obligatoriu, toate facturile fiscale privind tranzacțiile care vor depăși suma de 100 mii de lei.
