Guvernul Republicii Moldova şi cel al României se vor întâlni într-o şedinţă comună pe data de 3 martie, la Iaşi, cu începere de la ora 11.00. Data a fost stabilită astăzi, 19 februarie, în cadrul unei discuţii telefonice susţinută de Premierul Vlad Filat şi omologul acestuia, prim-ministrul României, Mihai Răzvan Ungureanu.
