Preşedintele Republicii Moldova, Nicolae Timofti, a declarat aseară, în cadrul unei emisiuni de la postul privat de televiziune Prime, că justiţia din Republica Moldova nu este una independentă. Asta deoarece, potrivit lui, ar exista presiuni din partea puterii.
