Prima reprezentanţă diplomatică a Republicii Moldova, construită de autorităţile de la Chişinău, va fi la Ankara. Astăzi a fost pusă piatra de temelie a viitorului sediu şi a fost prezentat proiectul acestuia, informează un comunicat de presă al Guvernului.
