Naţionala de tineret a Moldovei eliminată de la Cupa CSI de către Rusia

Selecţionata de tineret a Moldovei a fost învinsă de reprezentativa Rusiei în sferturile de finală la Cupa CSI. Echipa Moldovei a cedat cu 1-2 şi va juca, în continuare, în turneul pentru locurile 5-8. În următorul meci, reprezentativa noastră va juca cu selecţionata Iranului.

Reprezentativa de tineret a primit primul gol în minutul 8, după golul marcat de Bairamian. Ruşii şi-au dublat avantajul la începutul reprizei secunde(52), prin Jestokov. Elevii lui Alexandru Curteian au reuşit să reducă din diferenţă în minutul 62, prin Ion Prodan, care a marcat cu capul după un corner executat de Maxim Antoniuc.

În continuare, selecţionata noastră se va lupta pentru locurile 5-8. Moldova va întâlni, pe 27 ianuarie, reprezentativa similară a Iranului, iar în caz de succes, Moldova va juca, pe 29 ianuarie, pentru locul cinci cu învingătoarea meciului dintre Lituania şi Kazahstan.