Cristian Chivu recidiveaza

www.ajax-usa.comCristian Chivu continua evolutiile bune in Serie A. Simbata, in partida AS Roma-Reggina (1-2), din etapa a 31-a a campionatului italian, romanul a inscris in mintul 24, cu un sut de la peste 30 de metri. Chivu marcase si in etapa precedenta, impotriva celor de la Udinese. Paul Codrea a fost titular la AC Torino, in partida din deplasare cu Perugia, scor 1-1, meci contind pentru Serie B.

Nicolae Mitea a jucat toate cele 90 de minute ale derby-ului Feyenoord Rotterdam-Ajax Amsterdam, scor 2-3, in campionatul Olandei. In schimb, portarul Bogdan Lobont n-a luat loc nici pe banca de rezerve a “lancierilor”.

Ciprian Marica a revenit la Sahtior Donetk in meciul cistigat pe teren propriu, impotriva echipei Obolon Kiev, scor 5-2. Ex-dinamovistul a intrat pe teren in ultima jumatate de ora. Barcauan, Rat si Stoican au jucat toate cele 90 de minute.

Pompiliu Stoica a fost titular la FK Moscova in victoria cu Rostov, scor 1-0. Erik Lincar a jucat 64 de minute pentru Amkar Perm, in partida pierduta acasa in fata celor de la Rubin Kazan, scor 0-2. Iulian Tames a fost introdus in minutul 32 la Alania Vladikavkaz, in meciul pierdut in deplasare, la Saturn Moscova, scor 1-3. Toate aceste meciuri au contat pentru etapa a 5-a a campionatului din Rusia.

Costel Gilca a jucat 90 de minute pentru Almeria, in victoria obtinuta impotriva echipei Ponteverda, scor 1-0, partida contind pentru divizia a doua spaniola.

Nana Falemi a fost integralist in meciul Ergotelis-Panathinaikos, scor 1-3. La gazde a intrat, din minutul 63, si Lucian Pirvu.

Dumitru Mitu a fost titular pentru NK Rijeka, in partida cu NK Zagreb, scor 4-2.

Preluarea textelor de pe Moldova.org se realizează doar în limita maximă de 2000 de semne, cu 2 link-uri directe spre articolul citat în prima și ultima propoziție a fragmentului preluat. Fotografiile/infograficele de pe platforma moldova.org pot fi preluate în număr de maxim 2 bucăți per material și doar cu menționarea Moldova.org și numele autorului/autoarei.